Profesyonel bir eldiven alırken nelere dikkat edilmeli ?

Kalecilerin profesyonel eldivenlerinin tavsiyesini istiyorsanız sizlere kemikli eldivenleri %100 tavsiye ederim. Bu kemiksiz profesyonel diye geçen eldivenler daha çok antreman eldivenleri oluyor. Kemik eldivenlerin fiyatı diğer eldivenlere nadiren biraz daha pahalı olur. Tabi kalitesinden kalitesine ve el bedenine göre değişebiliyor. Kemik eldiven deyip kaliteli diye geçmeyin derim, bunların top tutuş kabiliyeti genellikle çok iyi bir seviyededir ama ellerinizin rahatlığı bundan daha önemlidir. Ellerinizi rahat hareket ettiremesseniz topu da o kadar zor kavrarsınız. Bu yüzden kemik eldiven deyipte ellerinizi avucunuza kadar kıramıyorsanız bu da eldivenin kalitesinin düşük olduğunu gösterir.

Eldiven'de kemikli eldivenin avantajı nedir ?
Kemikli eldivenlerin avantajı normal bir eldivene oranla çok daha yüksektir. Çünkü eldivenin dış kısmı tamamen parmaklarınızın ve ellerinizin oluşumuna göre plastik veya başka bir materyaller ile parmaklarınızın her hangi bir tranvaya uğramamasını sağlar. Amatör eldivenler'de ani bir hareketle parmaklarınızı kırma veya incitme oranınız çok yüksektir. Top parmaklarınıza dikine geldiğin'de parmaklarınız gerilir ve liflerinize zarar verebilir. Liflerin tedavisin de de en fazla jeller ile ağrılar giderilebilir ama eski halini alması da 5-6 ay kadar süreyi bulabilir. Bu yüzden kemikli eldivenler kendini düşünen kaleciler ve performansına önem gösteren kaleciler için her zaman birinci sırada tavsiye edilmiştir.

Kemikli eldiven alırken nelere dikkat etmeliyim ?
Kemik eldiven alırken özellikle eldiveni giydiğinizde ellerinizin avuç içine kapanmasına dikkat edin. Elleriniz avuç içine kapanmıyorsa bu top tutuş kabiliyetinizi ve performansınızı düşürecektir.
Bunun yanı sıra baş parmağın dikişi ayrı olmalıdır. Yani diğer parmaklar ile bir tutulmuşsa bu parmak hareketlerinizi kısıtlayabilir.
Birde eldivenin bileğinize kadar kavramasına dikkat edin.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

bu konu çok faydalı oldu teşekkürler

Adsız dedi ki...

Faydalı. Teşekkürler.

Yorum Gönder